Vítejte na našich stránkách  |  O škole  Výuka a školné  |  Učitelský sbor

Základní umělecká škola je institucí s šedesátiletou tradicí. Byla založena v říjnu 1945 a v tomto měsíci také započala pravidelná výuka. V průběhu následujících let se stala významným centrem uměleckého vzdělávání dětí a mládeže v Děčíně a svou prezentací na veřejnosti obohacuje kulturní a společenský život města.

V současnosti se na naší škole vyučují tři umělecké obory a to hudební, literárně dramatický a výtvarný. Studium jednotlivých oborů probíhá ve dvou na sebe navazujících cyklech, přičemž převážná většina absolventů prvního cyklu automaticky pokračuje v cyklu druhém a tím získává ucelené vzdělání ve zvoleném oboru. Absolvováním obou cyklů se délka studia pohybuje v rozmezí devíti až dvanácti let, z čehož vyplývá, že věkové rozpětí žáků je od předškolních dětí až po studenty středních škol.

Hlavním posláním školy je vychovat vnímavého a citově bohatého jedince s širokým kulturním rozhledem, poskytnout mu základní umělecké vzdělání a naučit ho poznávat kulturní hodnoty a vážit si jich. Prostřednictvím estetické výchovy tak přispíváme k docílení plnohodnotného rozvíjení lidské osobnosti jako celku.
Žáci ze všech oborů se pravidelně zúčastňují koncertů, přehlídek a výstav nejen v Děčíně, ale i mimo něj. Na soutěžích získávají přední ocenění i v rámci celorepublikové úrovně. Nejlepší žáci pokračují ve studiu na středních a vysokých uměleckých školách, kam je připravují naši učitelé.
Většina pedagogů svou vlastní uměleckou činností vytváří ten nejlepší příklad všem studentům i veřejnosti.
Škola má vlastní koncertní sál.

V omezeném množství je škola schopna přechodně zapůjčit hudební nástroj.
Při sestavování rozvrhu a určení pedagoga se snažíme vyhovět přání rodičů.
Rekonstruovaná budova ZUŠ se nachází uprostřed města v dosahu veškeré dopravy (městské, železniční, autobusové), naproti ní je možnost navštívit pobočku Městské knihovny.

Vyučující LDO

Hledáme od nového školního roku 2018/2019 učitele literárně dramatické výchovy
na PLNÝ ÚVAZEK.
Zájemci, pište na zusdc@clnet.cz