Hudební obor Výtvarný obor Literárně dramatický obor

Strunné oddělení ZUŠ Děčín nabízí v současné době výuku hry na housle a kytaru. Pomyslné dveře tohoto oddělení jsou otevřeny dětem z MŠ, ZŠ, SŠ, učilišť a VŠ. Žáci se propracovaným systémem výuky seznámí s nástrojem, zlepší své rytmické a harmonické cítění.

Výuka probíhá ve třech stupních:
1) přípravný stupeň studia (PHV)
2) první stupeň základního studia
3) druhý stupeň základního studia

1) PHV ( tento stupeň studia neplatí pro výuku hry na kytaru )- zde se předškoláci zábavnou a netradiční formou výuky naučí základům rytmu a intonace, práci s houslemi a interpretaci lidových písní na jedné struně a jednoduchých skladbiček klasických skladatelů s doprovodem klavíru.
2) první stupeň - v tomto cyklu je vyučovací látka přizpůsobována možnostem a nadání žáka. Malý houslista či kytarista je postupně seznamován se sólovou a komorní hrou a základy improvizace, účastní se třídních a školních vystoupení. V kytarových třídách jsou žáci vedeni ke zvládnutí akordových doprovodů. Dle dispozic se žák může stát součástí či zakládajícím členem menšího hudebního tělesa (např. houslového nebo kytarového dua, tria). Od počátku je cíleně veden k zvládnutí technické i umělecké stránky studovaných skladeb. Ve smyčcovém odd. také k práci s doprovodným nástrojem. Výuka je rozdělena do sedmi studijních ročníků.
Po ukončení 1. stupně složením závěrečné zkoušky nebo účastí na absolventském koncertě může žák pokračovat studiem 2. stupně hry na kytaru, housle či oborem hra na violu.
3) druhý stupeň - tento cyklus má čtyři studijní ročníky.  V tomto období studia je žák již účastníkem vystoupení pořádaných nejen školou, ale i kulturních akcí pořádaných městem (např. vernisáží). Žáci houslové třídy se mohou prakticky seznámit s uměleckou prací v symfonickém orchestru. Žáci kytarových tříd se mohou stát členy školního tanečního orchestru. V této fázi se stává výuka konzultacemi, student si sám volí uměleckou cestu za podpory svého pedagoga. Studium je zakončeno absolventským vystoupením žáka.
Žáci strunného oddělení se pravidelně umisťují na předních místech okresních a krajských kol soutěží ZUŠ. Někteří naši žáci pokračují ve studiu na konzervatoři a jiných uměleckých školách.
Než se rozhodnete pro tento obor, můžeme Vás pozvat přímo do výuky. Stačí se telefonicky objednat a dohodnout vhodný termín.

Fotogalerie, akce a úspěchy roku 2017/2018 byly přesunuty do archivu

Náhradní termín ZÁPISU
4.-5.9.2018
14-16 hod.